खेत खन्दा सुन र चाँदीका सिक्काले भरिएको माटोको भाँडो भेटिएपछी…

काठमाडौं। हामीले समय समयमा सुन्दै आएका छौँ कि माटोमा पैसा लगाउँदा बढ्दै जान्छ। तर रुखमा पैसा फल्दैन। तर के हुन्छ जब माटोमा सुनचाँदी फेला पर्न थाल्छ। भारत, उत्तर प्रदेशको शामलीमा किसानले माटोले भरिएको ट्र्याक्टर ट्रलीले आफ्नो भाग्य खोल्यो । वास्तवमा, त्यहाँ खन्दै गर्दा सुन र चाँदीका सिक्का बाहिर आउन थाले ।

यी सिक्का पुरानो समयका हुन् । गाउँलेहरूले सिक्का ट्र्याक्टरको ट्रेलबाट खसेपछि थाहा पाएका हुन् । खेतमा भएको सम्पतिका बारेमा जानकारी पाउने बित्तिकै ठूलो संख्यामा गाउँलेहरू त्यहाँ भेला भए । सबै जनाले सुनचाँदीका सिक्का लिएर गएको खुलेको छ । प्रहरी घटनास्थल पुगेपछि गाउँलेहरूले सिक्का लिएको कुरा अस्वीकार गरिरहेका थिए ।

तर आजतकको रिपोर्ट अनुसार तीन वटा सिक्काको फोटो लिइएको छ । यसमा दुई सुन र एउटा चाँदीका सिक्का छन् । रहमतुल्ला इब्ने मोहम्मद अरबीमा चाँदीको सिक्कामा र कलमा सुनको सिक्कामा लेखिएका छन् ।फार्मका मालिक ओम सिंहका अनुसार केही सिक्का बाहिर आए । यद्यपि उनीहरूले कति सुनको र कति चाँदीको हो भन्ने थाहा छैन ।

उही समयमा, गाउँ प्रमुखले त्यो सिक्का देखेको छैन भनेर बयान दिएका छन् । एडीएम अरविन्द सिंह भन्छन् कि उ’त्खननको क्रममा कुनै पनि धातु भेटिएको खबर आएको छ । यस विषयमा अनुसन्धान भइ रहेको छ । तर त्यहाँका गाउँले कै भाग्य च’म्किएको बुझिएको छ । आजतकको स्थलगत रिपोर्टले दावी गरेको छ की त्यहाँ गाडधन भेटियो ।

किसानले बाहिर निकाले, त्यसपछि गाउँले भेला भए ।गाउँलेले सल्लाह गरे की यो राज्यलाई जानकारी दियो भने बेवारिसे सम्पत्ति राज्यको नै हुन्छ । यसैले सबै गाउँले मिलेर बाँडौ । र भेटिएको हैन भनौँ भन्ने सल्लाह भएको आजतकको दावी छ। तर अब यो विष यलाई प्रहरीले अनुशन्धान गर्ने भएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्