दैनिक उपभोग्य वस्तुको मूल्य अकासियो

काठमाडौं । दैनिक उपभोग्य वस्तुको मूल्य अकासिएको छ। अत्यधिक मूल्यवृद्धिका कारण उपभोक्ता खर्च धान्नै नसक्ने अवस्थामा पुगेका छन् । कोभिड १९ महामारीका कारण आयस्रोत गुमेर कमजोर बनेको क्रय शक्ति बीच नेपालीको भान्छा अचाक्ली महँगिएको छ । भटमास, सनफ्लावरको तेलसँगै चामल, केराउ, हरियो तरकारी, कुखुराको मासु, खाना पकाउने ग्यासको भाउ उच्च परिमाणमा बढेको छ।

यस्तै, पेट्रोल र डिजेलको मूल्य पटक–पटक बढेको छ।गत वर्ष चैतको तुलनामा यसपटक मुख्य गरी हरियो तरकारीको मूल्य निकै बढेको छ। कालिमाटी तरकारी तथा फलफूल विकास समितिका अनुसार काउली, घिरौंला, घिउसिमी, भान्टा, लौका लगायत हरियो तरकारीको मूल्य वृद्धि भएको छ।

प्याज र आलु भने केही सस्तिएका छन् । किसानले पर्याप्त परिमाणमा खेती नगरेकाले उत्पादनमा कमी आई हरियो तरकारीको मूल्य वृद्धि भएको नेपाल फलफूल तथा तरकारी व्यवसायी महा संघका अध्यक्ष खोम प्रसाद घिमिरेले बताए । याे खबर आजको अन्नपूर्ण पोष्ट दैनिकमा छापिएकाे छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्