ब्यापारीले गरे मास्कको का’लोबजारी, पाँच रुपैयमा पाइने मा’स्क २५ रुपैयामा विक्री

काठमाडौं, ६ फागुन । बजारमा स’र्जिकल माक्सको चरम अ’भाव भएपछि वाणिज्य विभागले का’लोबजारी भएको निष्कर्ष निकालेको छ । विभागले मा’क्सको कृत्रिम अ’भाव उत्पन्न गरिएको भन्दै छानविन प्रक्रिया अघि बढाएको हो। विभा गले केहि दिन उपत्यकाका विभिन्न औ’षधि पसलमा अनुगमन समेत गरेको थियो ।

अनुगमनका क्रममा केहि औषधि पसलले मा’क्स लुकाएको तथा केहिले बढी मूल्यमा बेच्ने गरेको पाइएको छ। विभागले ती पसललाई कानुन अनुसार का’रबाही र ज’रिवाना समेत गर्ने छ। यस अघी औषधी ब्यबस्था बिभागले एक बिज्ञप्ति निकाल्दै मास्कको का’लो बजारी गर्नेलाई का’रबाही गर्ने र कृत्रिम अ’भाब सिर्जना गर्नेलाई कानुनी द’यारामा ल्याउने बताइएको थियो ।

हाल नेपाली बजारमा स’र्जिकल मास्क पाइनै छोडेको छ । पाइहाले पनि ५ रुपैयाँ पर्ने मा’स्क ५ गुणा भन्दा बढी मुल्यमा बिक्रि भैरहेको छ । समस्या परेपछि मात्रै समाधान खोज्ने हामो प्रवृत्ति को’रोना भा’इरसको सन्दर्भमा पनि दोहोरिएको छ। चिकित्सकका अनु सार अन्य सिजनमा भन्दा यो सिजनमा मा’स्कको माग बढी हुन्छ । पछिल्लो समय मौसमी रूघा खोकीका बिरामी बढेकाले मा’स्कको आवश्यकता पर्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्