इजरायल प्रवेश गर्यो ‘नमस्कार संस्कार’ !

काठमाडौं : नोबेल कोरोना भाइरस(कोभिड–१९) को सम्भावित जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै चिकित्सकले संक्रमण फैलन नदिन ‘हात नमिलाउने तथा नमस्कार गर्ने’ बानी बसाल्न सुझाव दिएका छन् । चीनबाट फैलिएको यो भाइरस अहिले विश्वका ८० भन्दा बढी मुलुकमा फैलिएको छ । नेपाल पनि उच्च जोखिममा रहेको विश्व स्वास्थ्य सङ्गठनले जनाएसँगै यसप्रति सचेत रहन चिकित्सकहरुले सुझाव दिएका छन् ।

ज्वरो आउने, हाछ्यूँ आउने र श्वासप्रश्वासमा समस्या देखिने भाइरसका कारण मानिसको ज्या’न जान सकिने भएकाले विशेष सतर्कता आउन चिकित्सकले सुझाव दिएका हुन् । इजरायल पनि कोरोनाको सं’क्रमण फैलिन नदिन उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह गरेको छ । इजरायलका प्रधानमन्त्री बेन्जामिन नेतान्याहुले आम मानिसहरुलाई हात नमिलाउन र नमस्कार गर्न आग्रह गरेका छन् ।

इजरायली प्रधानमन्त्री बेन्जामिन नेतान्याहुले बुधबार पत्रकार सम्मेलनको क्रममा स्पष्टसँग उच्चाहरण गर्दै नमस्कार गर्ने सं’स्कृतिको विकास गर्न आग्रह गरेसँगै ‘नमस्कार संस्कार’ले इजरायल प्रवेश गरेको हो। नयाँ मानिस भेट्दा होस् या सम्मानित व्यक्ति भेट्दा ‘नम स्कार’ गर्ने चलन रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्