चीन र भारत तर्फका सम्पूर्ण सीमा नाका ब’न्द गरिने

काठमाडौं: सरकारले भारत र चीनतर्फका सबै सीमा नाका एक साताका लागि ब’न्द गर्ने निर्णय गरेको छ । आइतबार साँझ बसेको मन्त्रि परिषद् बैठकले छिमेकी देश चीन र भारतको सीमा नाकाबाट आउजाउ बन्द गर्ने निर्णय गरेको हो। मन्त्रिपरिषद्को अहिले भर्खरै सकिएको बैठकले यो निर्णय गरेको हो ।

स्रोतका अनुसार भोलि विहान १० बजेबाट एक साताका लागि नाका बन्द गरिनेछ ।त्यस्तै सरकारले कोरोना संक्रमणको म’हामारी वि’रुद्ध ल’ड्न र संक्रमण भएको खण्डमा उपचार तथा अन्य उपकरण तथा औषधीजन्य सामाग्री सहज गर्न केन्द्रीय राहत कोष खडा गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको आइतबार साँझ बसेको बैठकले शुरुमा सरकारको तर्फबाट ५० करोड रुपैयाँ राखेर कोष खडा गरेको हो ।

सो कोषमा प्रधानमन्त्री र मन्त्रीहरुले एक महिनाको तलब जम्मा गर्ने निर्णयसमेत भएको एक मन्त्रीले बताए । त्यस्तै अन्य सबैलाई सो कोषमा सहयोग गर्न सरकारले आह्वान गरेको छ ।बैठकले कम्तीमा एक सातालाई छिमेकी मुलुकसँगका सबै सीमा बिन्दुहरु ब’न्द गर्ने निर्णय समेत गरेको छ ।मन्त्रिपरिषद बैठकले सशस्त्र प्रहरीको अस्पताललाई कोरोना सं‌क्रमितको उपचारमा मात्र केन्द्रित गर्ने निर्णय पनि गरेको एक मन्त्रीले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्