स्वयम्भूलाई पर्यटक केन्द्रका रुपमा विकास गरिने

काठमाडौं । काठमाडौँ महानगर पालिकाका प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्यले स्वयम्भूलाई पर्यटक केन्द्रका रुपमा विकास गर्ने बताएका छन् ।नेपाल भ्रमण वर्ष २०२०को अवसर पारेर आजबाट शुरु भएको सप्ताहव्यापी स्वयम्भू सांस्कृतिक महोत्सवको शुभारम्भ गर्दै प्रमुख शाक्यले विश्व सम्पदा सूचीमा सूचीकृत स्वयम्भू पर्यटकको आकर्षणको केन्द्र बन्ने विश्वास व्यक्त गरे ।

‘विश्व सम्पदा सूचीमा सूचीकृत हनुमानढोका दरबार क्षेत्र र स्वयम्भूको दूरी करिब दुई दशमलव दुई किलोमिटर मात्रै छ’ उनले भने,। ‘यी दुई सम्पदालाई जोड्ने गरी हामीले हनुमानढोका देखि स्वयम्भू सम्मको पदमार्ग निर्माणका लागि गुरुयोजना तयार पारिसकेका छौँ।’’ यसलाई मूर्तरुप दिने कार्य अघि बढिसकेको पनि शाक्यले थपे ।प्रमुख शाक्यले आजबाट नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० शुरु भएको भन्दै कामपाले यसलाई वर्षभरि नै मनाउने र नेपाल घुम्न आएका पर्यटकको बसाई लम्ब्याउन नयाँनयाँ योजना ल्याउने पनि बताए ।

नेपाल घुम्न आउने पर्यटकको बसाई लम्ब्याउने, उनीहरुलाई मुस्कान सहितको सेवा प्रदान गर्ने, नेपाल चि’नाउने केही उपहार दिएर पठाउने जस्ता योजना पनि शुरु गरेको कामपाका प्रवक्ता ईश्वर मान डङ्गोलले जानकारी दिए । सङ्घीय सांसद जीवनराम श्रेष्ठले पनि मूर्त–अमूर्त सम्पदा संरक्षणका लागि कामपाले सकारात्मक पहल गरिरहेको धारणा राखे । प्रहरी महानिरीक्षक सर्वेन्द्र खनालले नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० लाई अब एक वर्ष मात्र होइन, कम्तीमा आठ–दश वर्षसम्म अभियानकै रुपमा अघि बढाउनुपर्ने धारणा राखे। महो त्सव पुस २२ गतेसम्म चल्नेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्