कोरोना भाइरस संक्रमितको उपचारमा खटिएकी नर्स नै संक्रमित, अरुलाई सर्न नदिन गरिन् आत्म ह’त्या

एजेन्सी: इटालीमा कोरोना भाइरस संक्रमितको उपचारमा अहोरात्र खटिएकी एक नर्सले आफुमा कोरोना संक्रमित भएपछि आत्म ह’त्या गरेकी छिन्। ३४ वर्षीया डेनिला ट्रेज्जी नाम गरेकी ती नर्स इटालीमा सुरुका दिनदेखि नै कोरोना भाइरस को सबैभन्दा प्रभावित क्षेत्र लोम्बार्दीमा खटिएकी थिइन्। उनी त्यस क्षेत्रमा कोरोना संक्रमितहरुको उपचारका लागि स्वास्थ्यकर्मीको टोलीको नेतृत्व गरेर उपचारमा तल्लिन थिइन्।

बेलायतको चर्चित पत्रिका टेलिग्राफका अनुसार कोरोना सं’क्रमितहरुको उपचारमा रातदिन जुटेकी उनले आफैँमा कोरोना भाइरस संक्रमण भएको पुष्टि भएपछि आत्म ह’त्या गर्ने निर्णय लिएकी हुन् । उनी लोम्बार्दी क्षेत्रको मोन्जा स्थित सान जेर्राडो अस्पतालको इन्टे न्सिभ केयर युनिटको नेतृत्व गर्दे खटिएकी नर्स थिइन्। यो क्षेत्रलाई कोरोना भाइरसले सबैभन्दा धेरै चपेटामा पारेको छ ‘कोरोना भाइरसबाट संक्रमितहरुको उपचार गर्दागर्दै म आफै संक्रमित हुन पुगेँ।

अब अरु मानिसलाई संक्रमित गर्ने बोझ सहन सक्ने क्षमता मभित्र छैन’, आत्महत्या गर्नुअघि उनले लेखेकी थिइन्, ‘त्यसैले अरु धेरैको जीवन ब’चाउन आफ्नै जीवन अन्त्य गर्ने निर्णय लिएकी छु ।’ नर्सहरुको महासंघ इटालीले डेनिला ट्रेज्जी कोभिड-१९ बाट सबै भन्दा बढी प्रभावित लोम्बार्डी क्षेत्रमा खटिएकी थिइन्। डेलीमेलका अनुसा इटालीमा कोरोनाभाइरसविरुद्धको लडाईंमा नर्सहरु अग्रमोर्चमा खटिएका छन्।

तर उनको आत्म ह’त्याको खबरले सबै चिकित्सक र सिंगो मुलुक स्तब्ध भएको नर्सहरुको महा संघले जनाएको छ । महासंघका अनुसार ती नर्समा गरिएको परीक्षणमा कोरोना भाइरसको पोजेटिभ आएको थियो । त्यसपछि उनी अरुलाई सं’क्रमण हुन सक्ने कुराले तनावमा थिइन्। महासंघले अरुलाई जोगाउन भन्दै नर्सले आत्म ह’त्या गरेकोमा सिंगो देश नै स्तब्ध भएको जनाएको छ । ‘कयौँ दिनरात कोरोना संक्रमितको उपचारमा खटिएकी नर्सलाई नै कोरोना संक्रमण भएको थियो’, महा संघले भनेको छ, ‘एकजना नर्सले अरुको ज्यान जोगाउन आफ्नो ज्यान त्यागेको कुराले हामी मर्माहत भएका छौं।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस्