लक डाउनलाई थप कडा पारिने, उल्लंघन गर्नेलाई जे’ल हालिने

काठमाडौं : सरकारले लक डा’उनलाई थप कडा गर्ने भएको छ । को;रोना भाइरस (को’भिड –१९) सं’क्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिको बुधबार बसेको बैठकले लक डाउनलाई कडाई गर्दै को;रोना भाइरसको परीक्षण, पहिचान र उपचारलाई तिब्रता दिने निर्णय गरेको हो ।

बैठकपछि पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै मन्त्रिपरिषद् तथा प्रधानमन्त्री कार्यालय एवं को’भिड १९ संक्रमण रोकथात तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिका सचिव नारायण प्रसाद विडारीले सं’क्रमण फैलिन नदिन लकडाउनलाई प्रभावकारी बनाउन अनावश्यक आवा गमन गर्नेलाई ‘संक्रमण रोग ऐन–२०२०’ अनुसार थु’नामा राख्ने सम्मको का’रबाही गरिने निर्णय भएको जानकारी दिए ।

संक्रमणको संख्या बढेकोले बढी भन्दा बढी संख्यामा परीक्षण गरी सं’क्रमितलाई पहिचान गर्ने र उपचारमा जाने निर्णय गरिएको उनले बताए । सचिव विडारीले आन्तरिक उडानलाई समेत वैशाख १८ गते (अप्रिल ३०) सम्म स्थागित गरिएको बताए । त्यस्तै बैठकले संयुक्त राष्ट्र संघ अन्तर्गत अफगानिस्तानमा काम गर्दै आएका नेपाली नागरिकहरुलाई उद्धार गर्ने निर्णय गरेको छ ।

संयुक्त राष्ट्र संघको विशेष अनुरोध रहेकाले उपयुक्त पद्दतिबाट उद्धार गर्ने निर्णय भएको उनले बताए । बैठकले औषधी र स्वास्थ्य सामग्री एवं उपकरणहरुको आयातको क्रममा निजी क्षेत्रबाट आयात गर्ने कुरालाई सहजि करण गर्ने, स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रायल मातहतको निकायबाट खरिद गर्ने प्रक्रियालाई निरन्तरता दिने, सरकार सरकार बीचको प्रकृयाबाट ल्याउने कार्यलाई पनि अगाडि बढाउने निर्णय गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्