को’रोनालाई जितेर घर फर्किन १९ वर्षीया युवती

काठमाडौं । नेपालकी दोस्रो को;रोना सं’क्रमित युवती निको भएर घर फर्किएकी छन् । फ्रान्सबाट आएकी १९ वर्षीया युवती शनिबार शुक्रराज ट्रपिकल तथा सरुवा रोग अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएकी हु न्। उनी फ्रान्स बाट कतार हुँदै नेपाल आएकी थिइन्। उनी गत चैत ४ गते नेपाल आएकी थिइन्। नेपाल आएपछि गरीएको परीक्षणमा उनमा को;रोना भाइरसको संक्रमण देखिएको थियो।

त्यसपछि उनलाई चैत ९ गते अस्पताल भर्ना गरिएको थियो। अस्पतालबाट उनलाई आज डिस्चार्ज गरिएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री भानुभक्त ढकालका प्रेस विज्ञ माधव तिवारीले बताए। टेकु अस्पतालका निर्देशक डा सागर राज भण्डारीले प्रिलाष्ट परीक्षणमा दुई पटक को’भिड– १९ नेगिटिभ आएपछि डिस्चार्ज गरिएको बताए। ‘डिस्चार्ज गर्नु अघि दुई पटक परीक्षण गर्दा रिपोर्ट नेगेटिभ आउनुपर्छ।

पहिलो परीक्षण पनि नेगिटिभ आएको थियो’ उनले भने। आफू पूर्ण निको भएर फर्किएको सञ्चार माध्यमलाई प्रतिक्रिया दिएकी छन। आफ्नो उपचारमा चिकित्सक र स्वास्थ्यकर्मीले राम्रो सहयोग गरेको पनि उनले बताएकी छन् ।उनि नेपालमै को;रोनालाई जितेर घर फर्किने पहिलो नेपाली समेत बनेकी छन । गत माघ ९ गते नेपालमा पहिलो को;रोना संक्रमित भेटिएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्