सं’क्रमित युवती अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएपछि प्रधानमन्त्रीले चिकित्सकहरुलाई दिए धन्यवाद

काठमाडौं : को;रोना भाइरसबाट सं’क्रमित दोस्रो बिरामी पूर्ण रुपमा स्वस्थ भइ अस्पताल बाट डिस्चार्ज भएकोमा प्रधान मन्त्री केपी शर्मा ओलीले खुसी व्यक्त गरेका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले डिस्चार्ज भएकी युवतीको आरोग्यताको कामना गर्दए उपचारमा संलग्न चिकित्सक, स्वास्थ्यकर्मीहरु तथा सम्बद्ध सबैलाई बधाइ तथा धन्यवाद दिएका छन् ।

सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमा प्रधानमन्त्री ओलीले लेखेका छन्- ‘को;रोना भाइरसबाट संक्रमित दोस्रो विरामी आज पूर्ण स्वस्थ भई अस्पतालबाट डिस्चार्ज हुनुभएको छ। उहाँको आरोग्यताको कामना सहित उपचारमा संलग्न चिकित्सक, स्वास्थ्यकर्मीहरू तथा संबद्ध सबै लाई बधाई तथा धन्यवाद ।’ को;रोना भाइरस को’भिड–१९ को सङ्क्रमण देखिएका काठमाडौँकी १९ वर्षीया एक युवती उपचारपश्चात् घर फर्किएकी छन् ।

टेकुस्थित शुक्रराज ट्रपिकल तथा सरुवा रोग अस्पतालमा उपचारत रहेकी ती युवती घर फर्किएको अस्पतालका निर्देशक डा सागरराज भण्डारीले जानकारी दिए । उनका अनुसार सङ्क्रमित युवती पूर्ण स्वस्थ भएर घर फर्किएकी हुन् । उनले ४८ घण्टामा दुई पटक कोभिड–१९ नेगेटिभ आएपछि बिरामीको सबै अवस्था राम्रो भएपछि घर फर्काइएको बताए। उनलाई २७ दिनसम्म अस्पतालमा उपचार गरेर आज घर फर्काइएको हो ।

फ्रान्सबाट गत चैत ४ गते नेपाल आएकी उनलाई चैत १० गते सङ्क्रमण देखिएपछि अस्पताल भर्न गरी आइसोलेशनमा उपचार हुँदै आएको थियो। यसअघि चीनको बुहानबाट आएका अर्का एकजनालाई पनि सङ्क्रमण देखिएपछि सोही अस्पतालमा नै उपचारपश्चात् स्वस्थ भएर घर फर्काइएको थियो । अब सो अस्पतालमा दुई पुरुषको मात्र उपचार भइरहेको छ । नेपालमा अहिलेसम्म स’ङ्क्रमितको सङ्ख्या ३० पुगेको छ । शुक्रबार उदयपुरमा १२ र चितवनमा दुईजनामा स’ङ्क्रमण देखिएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्