प्रदेश नं १ सरकारद्वारा सामाजिक दूरी कायम गरी काम गर्न निर्देशन

ओखलढुङ्गा, वैशाख १३ गते । प्रदेश नं १ सरकारले लक डाउनको समयमा विकासका काम नरोक्न स्थानीय तह र निर्माण व्यवसायीलाई निर्देशन दिएको छ । प्रदेशका भौतिक पूर्वाधार विकास राज्यमन्त्री अम्बिरबाबु गुरुङले १४ वटै जिल्ला का १३७ वटै स्थानीय तह र विकास निर्माणको जिम्मा लिएका व्यवसायीलाई लक डाउनको समयमा पनि भौतिक विकासको काम नरोक्न निर्देशन दिनुभएको हो ।

कोभिड–१९ को जोखिमबाट बच्न उच्च सतर्कता अपनाएर प्रदेशमा सञ्चालित अति आवश्यक योजना स्थानीय श्रमिक प्रयोगगरी अगाडि बढाउन सबै जिल्लामा परिपत्र गरेको उहाँले बताउनुभयो। आज गृहजिल्लामा स्थानीय तहका प्रमुख सहितका सरोकारवालासँग अन्त क्र्रिया गर्दै राज्यमन्त्री गुरुङले रोगको डरले विकास रोक्न नहुने बताउनु भएको हो ।

“को;रोनाको त्रासत छँदैछ, यसबाट बच्न सतर्कता अपनाऔँ, कुनै कुरामा कमी नहोस्”, उहाँले भन्नु भयो, “आर्थिक वर्ष सकिन लागेको छ, रोगको डरले काम नरोकौँ । स्थानीय मजदुरको प्रयोग गरेर अ’लपत्र योजनाको काम तत्काल अगाडि बढाउनु होला ।” सामाजिक दूरी कायम गरी निर्माणको कामलाई गति दिन आग्रह गर्दै राज्यमन्त्री गुरुङले कोरोना महामारीको त्रासका बीच आगामी वर्षको बजेटको तयारी भएको जानकारी दिनुभयो ।

राज्यमन्त्री गुरुङले को;रोनाको कहरका कारण प्रदेश नं १ मा कोही भोकै मर्नुपर्ने अवस्था नआउने बताउनु भयो । उहाँले भन्नु भयो, “हामीले रु १० करोड ५० लाख रकम विनियोजन गरेर स्थानीय तहमार्फत राहत वितरणका लागि पठाएका छौँ । अहिले स्थानीय तहले राहत वितरणको काम गरिरहेका छन् ।” प्रदेश सरकारले केही दिनअघि गाउँपालिकालाई रु पाँच लाख र नगरपालिकामा रु १० लाखका दरले राहत वितरणका लागि बजेट पठाएको थियो । रासस

प्रतिक्रिया दिनुहोस्