अब पास भएका सवारीलाई पनि ‘टाइम कार्ड’, बिना प्रयोजन हिँडे पास नै जफत

काठमाडौं, २८ वैशाख । सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा सवारी साधन चलाउन पासका साथै टाइम कार्ड लागू गरेको छ । यस अघि पासका आधारमा मात्र सवारी सञ्चालन गर्न पाइएकामा अब भने टाइम कार्ड अनुसार सवारी चलाउनु पर्ने भएको छ । सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा कुन क्षेत्रका लागि कुन समयमा सवारी चलाउन पाउने भनेर समय विभाजन गरेको छ ।

अब देखि काठमाडौं उपत्यकामा पास भएका सवारीले पनि टाइम कार्ड अनुसार मात्र सवारी चलाउन पाउनेछन् । उपत्यकाका तीन जिल्ला कै प्रमुख जिल्ला अधिकारी, महानगरीय प्रहरी प्रमुख, ट्राफिक प्रहरी सहित सरोकारवाला निकायको शुक्रबार बसेको बैठकले उपत्यकामा टाइम कार्डका आधारमा सवारी सञ्चालन गर्न दिने निर्णय गरेको हो ।

ट्राफिक प्रहरी प्रमुख एसएसपी भीम ढकालले कोरो;नाको संक्र’मण नफैलियोस् भनेर सजकता अपनाउन भीड भाड कम गर्ने उद्देश्यले टाइम कार्ड प्रयोगमा ल्याइएको जानकारी दिए । उनले आइतबारदे खि जसलाई जुन समय छुट्याइएको छ, त्यहीँ समयमा मात्र सवारी चलाउने पाउने बताए । औषधि, खानेपानी बोकेका सवारी साधनका लागि भने जुनसुकै समय खुला गरिएको छ ।

एसएसपी ढकालका अनुसार आइतबारदेखि सरकारी कार्यालयका कर्मचारी बिहान ९ बजेदेखि साढे १० बजेसम्म कार्यालय जान र बेलुका ५ बजेदेखि ६ बजेसम्म घर फर्कने समय तोकिएको छ । यसैगरी, बैंक तथा वित्तीय संस्थाका कर्मचारीका लागि बिहान ९ बजे देखि साढे १० बजेसम्म गइसक्नुपर्ने र बेलुका साढे ३ बजेदेखि ५ बजेसम्म फर्कनुपर्ने छ । याे खबर राजधानी दैनिकमा छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्