कुनै हालतमा एमसीसी पास हुन दिन्नौं : नेता रावल

डोटी। नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का प्रभाव शाली नेता एवं सुदूर पश्चिम इन्चार्ज भीम रावलले एम सीसी अर्थात् ‘मि’लेनियम च्या’लेन्ज कर्पोरेसन’ संसदबाट पास गरे घा’तक हुने बताउनु भएको छ । नेता रावलले एमसीसी पास गरेको खण्डमा देशलाई नै घाटा हुने बताउनुभयो। उहाँले भन्नुभयो– ‘एमसीसीको सम्झौता पत्रमा उल्लेख भएका कुरा नपढी कयौं नेताहरूले पास गरौं भन्दै छन्, एकचोटी सम्झौता पढ्नुस् सही गलत आफै छुट्टिनेछ।’

राष्ट्र र राष्ट्रियताका सवालमा एमसीसी घा’तक भएको र पछिल्लो समय राष्ट्रिय रुपमा चर्चाको विषय समेत बनेकाले एमसीसी अर्थात् ‘मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन’लाई कुनै पनि हालतमा पास गर्न नहुने उहाँको तर्क छ।राष्ट्र र राष्ट्रियताको हितमा घा’तक हुने कुनै पनि सम्झौता गर्न नहुँने बताउँदै नेता रावलले थप भन्नुभयो– ‘हामी नागरिकका सेवक हौं, नागरिकको हित गर्नुपर्ने ठाउँमा किन अहित गर्ने ?’

एमसीसी संसदवाट कुनै पनि हालतमा पास हुन नदिने तथा सधैं त्यसको विरोधमा चट्टान बन्नेसमेत नेता रावलले दाबी गर्नुभयो। सोही कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्नुहुँदै नेता रावलले डोटी आफैमा सुन्दरताले भरि पूर्ण प्राकृतिक ठाउँ भएको र यहाँका विभिन्न धार्मिक तथा पर्यटकीयस्थलको प्रचार प्रसार गर्न सके यहाँको पर्यटन विकासमा उल्लेख्य सहयोग पुग्ने बताउनु भयो।

उहाँले भन्नुभयो–‘डोटीले धार्मिक मन्दिर शैलेश्वरी, बडिकेदार र सुदूरपश्चिम कै प्रमुख पर्यटकीयस्थल खप्तडको प्रचार प्रसार गर्न सके हजारौं पर्यटक भित्रयाउन सक्छ, जसले यहाँको पर्यटन विकास आफै हुनेछ।’ सुदूरपश्चिम प्रदेशका उद्योग, पर्यटन, वन तथा वाता वरण मन्त्री माया भट्टले सुदूरपश्चिमको पर्यटन विकासका लागि प्रदेश मन्त्रालय सदैव अग्रसर रहेको बताउनु भयो। उहाँले भन्नुभयो– ‘सुदूर पश्चिममा रहेका कला संस्कृति, विभिन्न पर्यटन तथा धार्मिक स्थलहरूको विकास र प्रचार प्रसारका लागि प्रदेश मन्त्रालय लागि परेको छ, हामीसँग अथाह पर्यटन क्षेत्र छन्, सबैले त्यसको प्रचार गर्न जरुरी छ।’

उहाँले भन्नुभयो– ‘हामी पर्यटन क्षेत्रको विकासका लागि अहोरात्र खटिएका छौं, यहाँका पर्यटकीय क्षेत्रको बारेमा देश विदेशमा चिनाउने छौं।’ उक्त कार्यक्रममा जिल्ला भरिमा रहेका पुराना कला संस्कृति झल्किने खालका डेउडा, हुड्के, छलिया, गमरा, भुवाँ लगा यतका कला सस्कृतिहरू प्रस्तुत गरिएका थिए।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्