पाँच रुपैयाँ ज’रिवाना तिर्न नसक्दा प्रहरी फन्दामा

काठमाडौं : अहिलेको युगमा अदालतद्वारा तोकिएको पाँच रुपैयाँ ज’रिवाना तिर्न नसक्ने हैसियत भएका मानिसहरु पनि हुँदो रहेछन् भनी सुन्दा अचम्म लाग्न सक्छ। तर यो सत्य हो। यस्तै घटना बारा जिल्लाको पचनौता नगरपालिकामा घटेको छ। कुरो २०६५ साल माघ २७ गतेको हो।

पचनौता गाउँपालिका–४ गुलरिया बस्ने ६० वर्षीय नागेन्द्र महरामाथि स्थानीय नवाब ठाकुर लोहारले जिल्ला अदालत पर्सामा जा’लसाजी मु’द्दा हालेपछि अदालतले निज महरालाई रु पाँच द’ण्ड ज’रिवाना गरेको थियो तर महरा फ’रार भएकाले उनलाई फ’रार अभि युक्तको सूचीमा राखी प्रहरीचौकी बेलदारीबाट खटिएको टोलीले घरबाटै प’क्राउ गरी अदालतमा उपस्थित गराएको अदालतका उपसचिव कौशलेश्वर ज्ञवालीले बताए।

अदालतमा कायम रहेका मु’द्दा नं १४३२ अनुसार महरा फ’रार सूचीमा रहेको देखिएकाले प्रहरीले प’क्राउ गरी अदालतमा उपस्थित गराएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाराले जनाएको छ। अहिले बारा प्रहरीले पाँच रुपैयाँदेखि एक हजार रुपैयाँसम्म ज’रिवाना लागेका अभि’युक्तलाई प’क्राउ गर्ने कार्य तीव्र पारेको छ। प्रहरीले साउनयता बारा जिल्लामा फ’रार अभियुक्तको सूचीमा रहेका १८४ जनालाई प’क्राउ गरी अदालतमा उपस्थित गराएको छ।

प’क्राउ परेकाबाट ४९ वर्ष १३८ महिना ३२३ दिन कै’द स’जाय बापत २२ लाख सातहजार ८४४ रुपैयाँ १३ पैसा राजश्व सङ्कलन गरेको प्रहरीले जनाएको छ। प्रहरीले फ’रार अभि’युक्तलाई धमाधम प’क्राउ गर्न थालेपछि अन्य अभियुक्त आफैँ अदालतमा उपस्थित हुन थालेका छन्। रासस

प्रतिक्रिया दिनुहोस्