जब बालकले आमालाई ठ’क्कर दिने कारमाथि आ’क्रोश पोख्दै लात्ती बजारे…

काठमाडौं : कुनै पनि आमाका लागि आफ्ना सन्तान जति प्यारो हुन्छन् । बाल बालिकाहरुका लागि आमाबाबु पनि उत्तिकै प्यारा लाग्छन् । हालै चीनमा भएको सडक दुर्घटनामा एक बालकले देखाएको आ’क्रोशले उनी आमाप्रति कति माया गर्ने रहेछन् भन्ने देखाउँछ । सडक पार गर्दै गरेको अवस्थमा कारले आमालाई ठ’क्कर दिएपछि ती बालकले बीच सडकमा कारमाथि ला’त्ती प्रहार गरे ।

उक्त भिडियो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भा’इरल बनेको छ । चीनको दादुकू जिल्लास्थित चोंगकिंगमा एक महिला आफ्नो सानो बालक छोरासंग सडक पार गर्दै थिइन। यत्तिकैमा पछाडिबाट आएको कारले ति महिलालाई ठक्कर दियो। कारको ठ’क्करका कारण उनि सडकमा पछारिइन् । आफ्नी आमालाई कारले ठक्कर दिएपछि ति बालक निकै आ’क्रोशित बने । उनले कारलाई एकाएक लात्ती प्र’हार गरी आफ्नो रीस पोखे ।

हुनत आमासंगै ति बालक पनि सडकमा लडेका थिए । सीसीटीभी क्यामेरामा कैद भएको भिडियो आमासंगै लडेका ती बालक आफ्नो पर्वाह नगरी हतार हतार आमालाई उठाउँछन। आमा ठिकै छिन् भन्ने आभाष भएपछि उनि कारतर्फ अघि बढ्छन् र कारमा जोड का साथ लात्तले हिर्काउन थाल्छन् । यतिकैमा ड्राइभर पनि कार बाहिर निस्किन्छन् । त्यसपछि बालक रुदै फेरी आमा भएतर्फ जान्छन् ।

ड्राइभरले आफ्नो गल्ती स्विकार्दै जम्मा भएका मानिसको सहायतामा घाइते महिलालाई कारमा बसाउछन् र अस्पताल लान्छन् । ति बालक पनि आमाको साथ कारमा बसि अस्पताल जान्छन् । अहिले बच्चा र आमा दुबै सकुशल रहेको जनाइएको छ। उक्त भिडियो भाइरल बनेपछि अधिकाशंले ति बालकको प्रशंसा गरेका छन् । बालकले पहिला आमाको अवस्था बुझेर प्रतिकियात्मक आक्रोश पोखेकोमा उक्त बालकको बहादुरीलाई धेरैले स्रहाना गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्