आफैं मृ’त्यु र भाइरससँग जुधिरहेका डाक्टरको सुताइ देखेर सर्वसाधारण भावुक

एजेन्सी । कोरोना भाइरसको संक्रमणले ग्रस्त चीनमा अहिले सबैभन्दा गाह्रो स्वास्थ्य कर्मीलाई छ । उनीहरु दिनरात नभनी बिरामीको उपचारमा खटेका छन् । तर अन्न पानीको शरीर न हो, डाक्टर लाई पनि आराम चाहिन्छ, केही मिनेट नै सही निद्रा अपरिहार्य छ । तर बेफुर्सदका बीच उनीहरु जसरी आराम गरिरहेको भेटिएका छन्, त्यो देख्दा सर्वसाधारणको मन कुँडिएको छ ।

चीनको सामाजिक संजालमा आराम गरिरहेका डाक्टरहरुको तस्बिर पोष्ट गर्दै सर्वसाधारणले लेखेका छन्ः ‘उनीहरु हाम्रो लागि लडिरहेका छन् उनीहरु भाइरससँग पैंठेजोरी खेलिरहेका छन् उनीहरु अभिभावक हुन्, छोरा हुन्, छोरी हुन् उनीहरुलाई सबैकुरा सफा र चिटिक्क भएको मनपर्छ तर यो दुःखको घडीमा यस्ता सुताईहरु जताततै देख्न सकिन्छ उनीहरु डाक्टर र नर्स हुन्

जब भाइरसको उत्पत्ति भयो तब उनीहरुले सुरक्षार्थ क्वारेन्टाइन सुट लगाउन सुरु गरे बिरामीलाई मृत्युबाट जोगाउँदै उनीहरु आफैं पनि मृत्यु र भाइरससँग जुधिरहेका छन् हामीहरुको उनीलाई सम्मान गर्नै पर्छ!’ कोरोना भाइरसका कारण अहिलेसम्म चीनमा ३ सय ६१ को मृ’त्यु भइसकेको छ भने देशभरी १७ हजार २ सय ५ जना संक्र’मित छन् । यसका साथै कोरोनाका २ हजार ८ सय २९ नयाँ संक्र’मित भेटिएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्